Potrebujete rýchlu radu? Ozvite sa nám na +421 902 670 377 alebo napíšte nám!

AKO SPRÁVNE A BEZPEČNE INVESTOVAŤ S ČO NAJVYŠŠÍM VÝNOSOM

 

Každý z vás už určite zažil situáciu, v ktorej bol nútený premýšľať, ako pokryje neočakávané vzniknuté výdavky súvisiace so stratou zamestnania, pokazeným automobilom či dlhodobou práceneschopnosťou. Neočakávané výdavky neraz prekvapili aj živnostníkov a konateľov spoločnosti s ručením obmedzeným,  predovšetkým v období koronavírusu, kedy mnohí z nich nemali dostatok finančných prostriedkov na vyplatenie miezd zamestnancom  či bojovali o prežitie nachádzajúc sa v mínusových číslach. Práve tvorba finančnej rezervy na pravidelnej báze pomôže zvládnuť takéto nepriaznivé životné udalosti. Finančná rezerva je základným prvkom tak rodinného, ako aj podnikateľského rozpočtu. Môžeme ju prirovnať k rezerve v aute. Keď narazíte na ceste na ostrý predmet a dostanete defekt, práve rezerva vám pomôže pokračovať v ceste bez väčších problémov. Optimálne sa odporúča odkladať na rezervu 20 - 30 % z každej jednej výplaty, z každého príjmu a na základe toho mať vytvorenú finančnú rezervu vo výške najmenej 6 mesačných príjmov. 

 

Pomôžeme vám na ceste za finančnou slobodou. Pretože tvorba finančnej rezervy = finančne bezpečná budúcnosť. A tú chce každý z nás! Stačí vyplniť online dotazník kliknutím na modré tlačidlo "CHCEM BUDOVAŤ FINANČNÚ REZERVU" priamo z pohodlia vášho domova. Bude to rýchle a jednoduché, zaberie vám to približne 5 minút času.

 

CHCEM BUDOVAŤ
FINANČNÚ REZERVU

 

Každý jednotlivec (SZČO, konateľ spoločnosti), rodina či podnik by si mal vytvárať dostatočnú finančnú rezervu prostredníctvom investovania do nehnuteľnosti spoločnosti IAD Investments, správ. spol., a.s., investovania do zlata spoločnosti IBIS InGold a.s. a investovania do akcií spoločnosti Conseq Investment Management, a.s..

1. INVESTOVANIE DO NEHNUTEĽOSTI

Predstavuje investovanie do nehnuteľnosti spoločnosti IAD Investments, správ. spol., a.s., ktorá je na trhu od roku 1991 a je najstaršou slovenskou správcovskou spoločnosťou. Vložené peniaze zveríte odborníkom, ktorí sú v situácii na trhu dokonale zorientovaní a investujú presne tam, kde sa to aktuálne žiada. Navyše neinvestujú málo, pretože k dispozícii majú vyššie sumy peňazí vyzbierané od veľkého množstva podobných malých investorov. Týmto spôsobom sa jednotlivec nepriamo môže stať spolumajiteľom nielen garáží a bytov, ale aj omnoho väčších stavieb, pokojne i kancelárskych budov, priemyselných parkov, nákupných centier a podobne. Presne takto fungujú realitné fondy. Majú dostatok zdrojov na to, aby do svojho portfólia pribrali v zásade čokoľvek, následne to výhodne prenajímali a v prípade zaujímavej ponuky aj predali. Investor, teda bežný človek, nemusí robiť vôbec nič – stačí vložiť peniaze a z pohodlia domova pozorovať, ako sa rozmnožujú. Nehnuteľnosti v portfóliu si môžete pozrieť tu.

  • DOBA INVESTÍCIE: min. 5 rokov (menej ako 1 rok sa neoplatí kvôli vstupnému poplatku)
  • POPLATKY: správcovský poplatok 2,4 %  (už započítaný v zhodnotení) a vstupný poplatok 3 % z každého vkladu
  • ČIASTOČNÉ VÝBERY: kedykoľvek je možné vybrať celú nasporenú sumu - nie je potrebná ani doba sporenia

2. INVESTOVANIE DO ZLATA

Predstavuje investovanie do zlata spoločnosti IBIS InGold a.s. a akcií spoločnosti Conseq Investment Management, a.s.. Spoločnosť IBIS InGold a.s. ponúka pravidelné sporenie do zlata, ktoré je výhodné a dostupné pre každého.  Zlato tu totiž bolo, je a určite aj dlho bude. Investícia do tejto komodity síce patrí medzi konzervatívne, ale v dlhodobom horizonte môže priniesť zaujímavé výsledky. Zlato je drahý kov, ktorého prvoradou úlohou je ochrana majetku. Svoju silu ukazuje najmä v období kríz a prasknutí cenových bublín. Prináša možnosť investovať do aktíva prevereného tisícročiami ľudskej histórie – do fyzického zlata. Jedinečné vlastnosti fyzického zlata ako stabilnej miery hodnôt a zároveň uchovávateľa hodnoty z neho robia unikátne aktívum. Kúpa fyzického zlata je dlhodobá investícia, nie investičný trhák, na ktorom za pár rokov zbohatnete, a preto by nemala chýbať v portfóliu nikoho, kto chce uchovať hodnotu svojho majetku pre ďalšie generácie. Investičné zlato je oslobodené od dane z pridanej hodnoty a nepodlieha opotrebovaniu. Vzhľadom na svoju vysokú hustotu dokáže v malom objeme koncentrovať značnú hodnotu.

  • DOBA INVESTÍCIE: min. 15 - 30 rokov
  • POPLATKY: rozdiel medzi nákupnou a predajnou cenou (t.j. rovnaký čas nákup a predaj), vstupný poplatok je vratný pri predaji zliatkov (záleží od počtu a gramáže), možnosť zvoliť splatenie expresne (100/0) alebo v pomere 50/50 či 70/30
  • ČIASTOČNÉ VÝBERY: je potrebné mať dosporený zliatok, až potom je možné zliatok odpredať

3. INVESTOVANIE DO AKCIÍ 

Česká spoločnosť Conseq Investment Management, a.s. v rámci voľného cezhraničného pôsobenia poskytuje investičné služby aj na Slovensku. Conseq patrí medzi lídrov v správe dôchodkov a investícií na českom trhu a svoje služby už poskytuje vyše štvrťstoročie. Ponúka svojim klientom investovanie do vyše 500 rôznych podielových fondov najmä známych zahraničných správcov, ale aj vlastnej dcérskej spoločnosti Conseq Funds. Ide o riadené portfólio, t.j. rozloženie investície do dynamickej a konzervatívnej zložky podľa obdobia investovania.

  • DOBA INVESTÍCIE: min. 15 - 30 rokov
  • POPLATKY: správcovský poplatok 3,44 %  (započítaný v zhodnotení), depozitársky poplatok (započítaný v zhodnotení) a  vstupný poplatok 3,60 % z cieľovej sumy (t.j. z plánovaných vložených peňazí). Možnosť zvoliť splatenie poplatku expresne (100/0) alebo bežne (75/25). Splácanie v pomere 70:30 splatenie poplatku po  cca 18 - 24 mesiacoch.
  • ČIASTOČNÉ VÝBERY: je možný výber peňazí, na účte musí byť zostatok 400 €
Všetky práva vyhradené © 2023 advholding.sk