Potrebujete rýchlu radu? Ozvite sa nám na +421 911 456 760 alebo napíšte nám!

Ako dosiahnuť finančnú pohodu?

enlightened Prehľad vo financiách

Pri budovaní a ochrane rodinného bohatstva musíte so zarobenými peniazmi starostlivo zaobchádzať. Naozaj je nutné kupovať všetky lákadlá, ktoré Vás obklopujú? Neutrácajte všetky peniaze a radšej si odkladajte časť zarobených peňazí na neskoršiu spotrebu. Bohatí ľudia spravidla žijú umiernene a ich výdavky sú veľmi hlboko pod ich príjmy. Príkladom je aj najbohatší muž planéty Bill Gates. Hoci je približne 200 000 krát bohatší ako priemerný Američan, aj tak neutráca za jedlo, koníčky či dovolenku 200 000 krát viac. 

Urobte prvý krok k budovaniu bohatstva a zaobchádzajte so svojimi peniazmi podobne. Na to, aby ste mali presný prehľad o rodinnom rozpočte stačí, ak si spíšete a sčítate Vaše pravidelné príjmy a výdavky. Najideálnejšie je, ak sú výdavky podstatne nižšie než príjmy. Pokiaľ sú čísla príjmov a výdavkov vyrovnané, je nutné s tým niečo robiť. 

enlightened Budovanie rezervy

Vo všeobecnosti sa odporúča vytvárať si tri typy rezerv. 

Suma krátkodobej rezervy, ktorá poslúži napr. na nákup nových domácich spotrebičov, by mala byť rovnaká ako výška Vášho mesačného príjmu. 

Strednodobá rezerva by Vás mala podržať pri neočakávanej udalosti, napr. pri strate zamestnania alebo dlhodobej chorobe. Suma tejto rezervy by mala dosahovať výšku trojmesačného príjmu. V praxi je možné spojiť tieto dva typy rezerv do jednej. 

Dlhodobá finančná rezerva vo výške troch ročných príjmov Vám pomôže v kritických životných situáciách, akou je napr. invalidita. Udržiavanie dlhodobej rezervy je však drahé a komplikované, a preto je vhodnejšie zaistiť si tieto rezervy vhodným typom poistenia. 

enlightened Zmena finančných návykov

Väčšina z nás sa s problematikou starostlivosti o osobné financií stretne až vtedy, keď zarobí svoje prvé peniaze. Následne s nimi začneme zaobchádzať podľa príručiek a marketingových akcií finančných spoločností.

Nebuďte ako všetci ostatní a premýšľajte o svojich peniazoch inak. Stačí, ak budete dodržiavať jednoduché pravidlá, ktoré nájdete v ďalších finančných tipoch.

Všetky práva vyhradené © 2021 advholding.sk